SZC logo

Szerencsi Szakképzési Centrum

OM kód: 203055/002 | 3910 Tokaj, Bajcsy-Zsiliszky Endre út 18-20

Intézmény logo

Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnázium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Régi honlap
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. aug. 8.


admin

  Dr. Bényei Miklóstól búcsúzunk

  Megrendülten búcsúzunk Dr. Bényei Miklóstól, iskolánk egykori diákjától, nagylelkű mecénásától, aki  nyugalmazott egyetemi docensként, a Magyar Tudományos Akadémia doktoraként, címzetes egyetemi tanárként is mindig nagy hálával emlékezett szeretett középiskolájára.

  Dr. Bényei Miklóstól búcsúzunk

  Megrendülten búcsúzunk Dr. Bényei Miklóstól, iskolánk egykori diákjától, nagylelkű mecénásától, aki  nyugalmazott egyetemi docensként, a Magyar Tudományos Akadémia doktoraként, címzetes egyetemi tanárként is mindig nagy hálával emlékezett szeretett középiskolájára.

  Gimnáziumi tanulmányait Tokajban végezte, a Tokaji Ferenc Gimnáziumban érettségizett 1961-ben. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán történelem–könyvtár szakon szerzett diplomát 1966-ban. Élete folyamán számos országos jelentőségű tisztséget töltött be, múlhatatlan szakmai érdemeket szerzett, azonban soha nem feledte alma materét. Visszaemlékezéseiben így idézte föl gimnáziumi éveit: „Ma már az egyetemi diploma és a doktori cím birtokában, valamint pedagógiai ismeretekkel is felvértezve tudom és meggyőződéssel állítom, hogy helyes döntés volt, amiért örökre hálás lehetek és leszek.” Bár 62 évvel ezelőtt érettségizett, iskolánk életének mindvégig részese maradt. Minden jeles eseményen örömmel vett részt, s nagy szeretettel osztotta meg emlékeit az ifjabb nemzedékek tagjaival.

  Korábbi középiskolája és a fiatalok iránti szeretete arra inspirálta, hogy egy jelentős pénzösszeg felajánlásával feleségével, Dr. Csikai Erzsébettel létrehozza az egykori igazgatóról elnevezett Nagy Antal-díjat, melyről így írt: „A díj alapításával kettős célt kívántunk szolgálni. Egyrészt arra gondoltunk, hogy a rendkívül szigorú feltételeket teljesítő, azaz a valóban kiemelkedő tanulók személyes példája ösztönzőleg hathat társaikra. Márpedig, ha a tokaji diákok átlagteljesítménye javul, az hozzájárul a gimnázium szellemi rangjának emeléséhez, hírének növeléséhez, az egész magyar kultúra fejlődéséhez.”

  A Tokaji Ferenc Gimnázium egykori és jelenlegi tanulói és tanárai főhajtással és nagy köszönettel gondolnak Dr. Bényei Miklósra.  Emlékét megőrizzük.

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Általános iskolás verseny

  Általános iskolás verseny

  Ahogyan már több forrásból értesülhettetek róla, a Szerencsi SzC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnázium 2022 decemberében is versenyzésre hív Titeket!

  2022. nov. 30.


  admin

  központi felvételi írásbeli vizsga

  központi felvételi írásbeli vizsga

  Kedves Nyolcadikos Diákok!  Közeledik a központi felvételi írásbeli vizsga időpontja, mely 2023. január 21-én lesz. ....

  2023. jan. 8.


  admin

  Motivációs beszélgetés

  Motivációs beszélgetés

  Iskolai felvételi vizsga: 2023.02.27. 12:00:00 óra

  2023. jan. 24.


  admin


  Partnereink

   SZC logo

   Szerencsi Szakképzési Centrum


    • Intézmény logo
    • Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnázium

     3910 Tokaj, Bajcsy-Zsiliszky Endre út 18-20

    • Telefon: +3647352026

     E-mail: tfg@szerencsiszc.hu

     OM azonosító: 203055/002


    2023Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Technikum, Szakgimnázium és Gimnázium